Ransomware (Fidye Virüsü) Veri Kurtarma

Ransomware (Fidye Virüsü) Veri Kurtarma

Sunucu (Ana Bilgisayar) hacklendi, kişisel bilgisayarınızda tüm verilerinizin dosya uzantıları değişti, bilgilerinizi geri alabilmeniz için sizlerden fidye talep ediyorlar.

Gelişen teknoloji ve yazılım sistemleri yararları ile birlikte zarar verecek yapıları da ortaya çıkarıyor. Bazı grup veya kişiler firmaların veya şahısların özel bilgilerine, önemli verilerini “Cryptolocker” çözümlenmesi zor ve karmaşık olan şifreleme algoritmaları ile dosyaları kilitliyorlar. Bu kilidi açmaları ve dosyalarınızı size geri teslim etmeleri karşılığında Bitcoin vb. ödeme talep ediyorlar.

Saldırı yöntemleri!

En çok bilinen saldırılardan, Phishing (Oltalama) yöntemidir. Önemli veya marka olarak bilinen firma/kuruluşlardan geldiği gösterilen mailler gönderip, bu mail içerisinde eklenti dosyasını açmanızı istediği, dosya içerisinde size ait önemli konunun olduğunu yazdığı bir mail ile birlikte eklenti dosyanın içerisinde bulunan zararlı yazılım ile birlikte sisteminize erişim izni vermektedir. Bu sayede sisteminizde bulunan Database, Belgeler ve Önemli dosyalarınızı CryptoLocker işlemi gerçekleştirerek sizlerde Fidye talebinde bulunur.

Diğer bir yöntem ise, Ağınızda bulunan bazı açıklar sayesinde kendilerine erişim yetkileri oluşturarak, sisteminizde bulunan Server, Nas ve Router ele geçiriyorlar. Ardından tüm erişimi sağladıkları cihazlar içerisinde CryptoLocker (Ransomware) Fidye Virüsü işlemini gerçekleştirerek sizlerden Fidye talep ediyorlar.

Saldırılardan Nasıl Korunulur?

Şüpheli E-Mail, SMS ve link gibi bilinmeyen iletileri, emin olmadığınız takdirde açmayınız.

Kesinlikle harici bir disk veya bulut yedekleme yapmalısınız.

Şifrelerinizi hiç kimseyle paylaşılmamalı ve ortak hesap kullanımından kaçınılmalıdır.

En önemli olarak, Sisteminizi kesinlikle PENETRASYON TESTİ yaptırın, dışarıdan gelebilecek zararlara karşı sisteminiz ne kadar savunma da olduğunu bilmeniz, her zaman en iyi savunmadır.

Veb Bilgi İşlem ve Otomasyon olarak Fidye Virüsü (Ransomware) bulaşan sistemlerinizin analizini yapalım.

Verilerinizi kurtarma konusunda yardımcı olabiliriz. CryptoLocker Fidye Virüsü konusunda bizimle iletişime geçiniz.

Bilgisayar Tamir Bilgisayar Tamiri Samsun Bulut Muhasebe Dia Muhasebe Dia Yazılım Diş Hekimliği Programları Doktor Programı E-Ticaret Siteleri E-Ticaret Sitesi E-Ticaret Sitesi Fiyatları Elektra Otel Programı elektraweb E Ticaret E Ticaret Paketleri Firewall işyeri Hekim Programı Kbs Otel Klinik Asistan Klinik Programı Klinik Yazılımı Laptop Tamiri Logo Muhasebe Logo Muhasebe Yazılım Logo Yazılım Muayenehane Programı Muayene Programı Muayene Takip Programı Muhasebe Yazılımları Muhasebe Yazılımı Online Satış Sitesi Otel Cafe Otel E Fatura Otel Programları Otel Programı Otel Programı Elektra Otel Restaurant Otel Yazılımları Otel Yazılımı Samsun Bilgisayar Tamir Samsun E Ticaret Firmaları Samsun Yazılım Satış Siteleri Satış Sitesi Turcasoft İnternet Muhasebe

Teklif Formu

    WhatsApp
    Hemen Ara
    Harita
    İnstagram